Wednesday, November 1, 2017

Jaanus Käärmann - Radikaliseeritud või vaimselt haige? Mis juhtus?

Minevikus tagasihoidlik, õppimishimuline ja andekas Jaanus Käärmann harrastas võistlustantsu millega jõudis mitmeid kordi koos oma partneriga eesti meistrivõistlustele, lõpetas Tartu Ülikoolis 2009. aastal bakalaureuseõppe informaatika erialal, edasi läks ta õppima Inglismaale Yorki ülikooli kus omandas kahe aastaga magistrikraadi, peale seda töötas aastaid erinevates ettevõtetes tarkvaraarendajana, tema vend Kristo Käärmann on TransferWise (erinevate valuuta nominaalidega tegelev rahvusvaheline ettevõtte) kaasasutaja ning on üks eesti rikkamaid inimesi.


Sündmusteahelik:

 

31 oktoobril 2017 kell 11.04 anti teada politseile paljajalu lühikestes pükstes kõndivast nugadega mehest. Isik jalutas Raekoja platsilt Vabaduse väljakule. Selleks isikuks osutus hiljem 33 aastane Jaanus Käärmann ning tol hetkel kogus oma tegevusega väga suurt tähelepanu

 

Oma 15 minutit oli ta sihitult raekoja platsis ringi jalutanud ja võttis suuna vabaduse väljakule mööda harju tänavat, paljud märkasid et tal oli otsaette kirjutatud „LOLL“ ning ümber kaela kõlkus sõlmega nöör.

 

Hiljem vabaduse väljakule kohale jõudnud politsei andis talle käsu noad maha visata kuid Jaanus seda ei teinud. Hetke kõheldes ja närviliselt edasi-tagasi käies otsustas ta joosta külmrelvadega politseinike poole pärast mida politseinik tegi kolm hoiatuslasku õhku ning neljanda lasu Jaanuse rindkeresse. Jaanus toimetati Mustamäe haiglasse, kus ta kell 12 suri saadud vigastustesse. 
Jaanus Käärmann cia trump mindcontrol TransferWise ajupesu patuoinas vabaduse väljak
Jaanus Käärmann cia trump mindcontrol TransferWise ajupesu patuoinas vabaduse väljak 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siin on viimased postitused tema facebooki lehel, paljud positused on kirjutatud kuni 3-4 minuti tagant:Eriti kummaline on lugu tema Twitteri sotsiaalmeedia kontoga, kus konto on tal juba 2012 aasta septembrist ja esimesed postitused mis on sarnased Facebooki omadele tegi ta alles 30 oktoobri öösel:

Postitused tekkisid 30 oktoobri ööl, postitades USA president Trumpi pildi ning minut pärast seda kirjutades: „Mina ja minu pere surnud. Palun seda arvestada.“ Sellele järgneb segasema sisuga postitusi kus väidab, et me oleme kõik programmeeritud ning seda, et tema viimane õhtusöök jääb ära. Postitustes on kirjas ka see, et Ameerika jälgib meie igat liigutust ning seletus kuidas jääst energiat toota. Viimane postitus on kell 1:46 öösel: „Ja sinu mõistust juhitakse ülikiire vilkuva kirjaga.“

Maailmas on üks levinud enesetapuliik on suitsiid politsei poolt. Selle jaoks liigutakse politsei poole relvaga lootes, et politsei eluküünla ära kustutab. Antud trendi kohta on eriti palju infot Ameerika Ühendriikides, kus politseid kannavad kaasas kaameraid.

Kas Jaanus oli valitud mõne CIA poolt koostatud eksperimendi aluseks või esines tal mõni keeruline mentaalne episood on olemasoleva info alusel raske hinnata. Joostes kahe noaga politsei poole võib olla kindel, et see midagi head sellest välja ei tule. Pannes ennast politsei olukorda on raske ette kujutada enda kiiret mõtlemist antud olukorras, et antud isiku elu säästa. Hinnates valitud asukohta, tema postitusi ning seisundit sümboolse kaelas oleva nööriga kujuneb arvamus, et tegu oli suitsiidiga.

Lähiaja minevikus on ta ennegi tähelepanu orbiiti sattunud nagu ka tookord kui Jaanus Käärmann sattus uudistesse selle aasta aprillis, kui Vabaduse väljakul peeti Eesti veteranide auks kontserti. Jaanus Käärmann viibis sealsamas lähedal - ta kõndis Toompeale ihualasti, kandes kaasas sinist treeningpalli.

Jaanus Käärmann cia trump mindcontrol TransferWise ajupesu patuoinas vabaduse väljak


No comments:

Post a Comment